Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 1 500,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

SUNO – poznaj innowacyjne gniazda i łączniki ścienne marki Legrand

2022-09-01
SUNO – poznaj innowacyjne  gniazda i łączniki ścienne marki Legrand

Linia łączników SUNO jako jedna z niewielu na rynku łączy ze sobą zarówno tradycyjne, jak i innowacyjne rozwiązania. Ich budowa jest prosta i minimalistyczna, dzięki czemu łączniki SUNO idealnie komponują się z estetyką każdego wnętrza. Seria SUNO zapewnia szeroki wybór kolorów i wzorów. W ofercie znajdują się między innymi gniazda telefoniczne, gniazda przesyłu danych, łączniki sterowania roletami i wiele innych.

 

 

 

 

Ponadczasowy design SUNO


Łączniki i gniazda SUNO zostały starannie zaprojektowane zgodnie z nowoczesnym wzornictwem – mają kwadratowy kształt połączony z dyskretnym załamaniem powierzchni.

 

Na uwagę zasługuje możliwość personalizacji. W ofercie znajdują się trzy podstawowe kolory wykończenia: biel, czarny oraz aluminium. Istnieje możliwość wyboru spośród pięciu odcieni ramek. Klient może tworzyć własne kombinacje, co umożliwia dostosowanie produktu do każdej aranżacji, a także nadanie wnętrzu niepowtarzalnego stylu. Do wyboru są także dwie tekstury: szczotkowane aluminium i wzorzysta czerń. Mat natomiast występuje w kolorze ciemnoszarym, podczas gdy połysk znajdziemy w kolorach piaskowym i cementowym.

Trzeba wspomnieć, że materiał użyty do produkcji to plastik barwiony w masie, a nie nawierzchniowo, co zwiększa odporność i trwałość wszystkich produktów w serii SUNO.

SUNO Legrand

Montaż i instalacja połączona z bezpieczeństwem


Łączniki ścienne SUNO są w 100% kompatybilne z różnego rodzaju puszkami, a wszystko dzięki zmniejszonym wymiarom mechanizmów. Produkty wyróżnia szybki montaż, a to dzięki wykorzystaniu złączy automatycznych. Łączniki posiadają sztywny i metalowy uchwyt montażowy, punkty pomiarowe dla wykonania weryfikacji połączeń, a także schemat połączeń naniesiony na tylną część mechanizmu. Ochronę zapewnia osłona pazurków, która zabezpiecza przed uszkodzeniem izolacji przewodów w czasie instalacji. Bezpieczeństwo zapewnia również zabezpieczenie IP20 separujące obszar instalacji od części frontowej. 

Instalacja gniazda jest niezwykle prosta. Należy jedynie umieścić mechanizm w puszcze używając wkrętów, następnie nałożyć ramkę na mechanizm, a na sam koniec dokręcić plakietkę do mechanizmu dociskając równocześnie ramkę do ściany.

Instalacja łączników jest jeszcze mniej skomplikowana. Trzeba umieścić mechanizm w puszce używając wkrętów, następnie zatrzasnąć w nim ramkę oraz dokończyć instalację umieszczając klawisz w mechanizmie. 

Różne funkcje serii SUNO i ich zastosowanie


Linia SUNO  jest bardzo szeroka i zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających klientów finalnych i architektów. Oto przegląd produktów:

 

Łączniki tradycyjne utrzymane są w tradycyjnej formie. Kwadratowy kształt przycisków i ramek nadaje im ponadczasowy wygląd. Posiadają one także opcję podświetlania w ciemności oraz sygnalizacji diodą LED stanu włączenia oświetlenia w dzień i w nocy.

Łączniki automatyczne zapewniają włącznie oświetlenia w nocy przez wykrycia ruchu lub zbliżającej się osoby. Zasięg działania zależy od indywidualnych ustawień. 

Ściemniacze umożliwiają płynną regulację natężenia oświetlenia. Dostępne są dwa rodzaje ściemniaczy: obrotowy oraz przyciskowy. 

Legrand SUNO Sterowanie oświetleniem
SUNO Gniazda USB, ładowarki indukcyjne

Gniazda wtyczkowe wyróżnia dostępność gniazd w wersji IP44 przeznaczonych do kuchni i łazienek. Płaskie wykonanie z wbudowanym gniazdem USB C ułatwia utrzymanie czystości. 


Gniazda USB zapewniają wysoką wydajność oraz występują w standardach A i C. 

Łączniki sterowania roletami  można stosować do indywidualnego sterowania roletami. Intuicyjne umieszczenie klawiszy podnoszących i opuszczających roletę ułatwia codzienną obsługę urządzenia.

Termostaty pokojowe współpracują z systemami grzewczo wentylacyjnymi. Opcja termostatu dedykowanego do ogrzewania podłogowego posiada czujnik zapewniający komfort cieplny temperatury podłogi.

SUNO Sterowanie roletami
SUNO Gniazda multimedialne

Gniazda telefoniczne i przesyły danych zawierają w swojej ofercie gniazda RJ11 oraz RJ45, kategorii 6A, 6, 5E oraz gniazda światłowodowe.


Gniazda telewizyjneto gniazda do podłączenia odbiorników telewizyjnych i radiowych, takie jak gniazdo TV, TV-RD, R-TV-SAT, R-TV-SAT-SAT w wersjach dedykowanych do instalacji typu „gwiazda”. 


Gniazda multimedialne posiadają wejścia HDMI oraz głośnikowe.

Innowacyjna funkcja Smart Home


Łączniki ścienne SUNO with Netatmo zapewniają możliwość skorzystania z funkcji Smart Home. Jest to niezwykle szybkie i łatwe rozwiązanie. Pozwala ono na zdalne sterowanie urządzeniami domowymi, co gwarantuje nie tylko wygodę, ale także oszczędność energii.

Instalacja systemu jest niezwykle prosta. Nie trzeba instalować go w całym domu, wystarczy zacząć od jednej funkcji – na przykład rolet, czy oświetlenia. Dzięki temu, że tradycyjne gniazda zastępowane są gniazdami connected, rozbudowywanie systemu należy do niezwykle prostych czynności. Dodatkową zaletą jest fakt, że każde nowo dodane urządzenie łatwo zintegruje się z systemem. 

Oferta SUNO with Netatmo dostępna będzie już w październiku 2022 roku.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 677 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Zamówienie zrealizowane szybko sprawnie i bez problemów. Fachowe doradztwo. Polecam .
2024-04-05
Polecam
pixel