Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 1 500,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Zmiana kodu w domofonie – jak to zrobić?

2023-04-24
Zmiana kodu w domofonie – jak to zrobić?

Domofony są powszechnie wykorzystywane w blokach. Umożliwiają prosty i wygodny dostęp mieszkańców, bez konieczności noszenia ze sobą kluczy do bloku. Coraz chętniej wykorzystywane są także w domach jednorodzinnych. W tym artykule dowiesz się jak zmienić kod w domofonie. Zobaczysz, jak trzeba to zrobić w domu, a jakie działania należy podjąć, żeby zmienić kod do domofonu w bloku.

Jak zmienić kod w domofonie w domu jednorodzinnym?

W domach jednorodzinnych często używa się domofonów, ponieważ są łatwe w obsłudze i stanowią doskonałą ochronę przed intruzami. Jednakże czasami może zdarzyć się sytuacja, gdy konieczne jest zmienienie kodu, na przykład gdy ktoś, kto nie powinien, poznał dotychczasowy szyfr.

Jak zmienić kod w domofonie? Najprościej sięgnąć do instrukcji obsługi. Znajdziesz tam dokładny opis tego, jak krok po kroku zapisać nowy kod. Zmiana kodu domofonu w poszczególnych urządzeniach może wyglądać inaczej. Dlatego warto przyjrzeć się instrukcji i postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Ogólny proces może wyglądać następująco:

  • Wejdź w tryb programowania.
  • Wprowadź stary kod.
  • Wprowadź nowy kod.
  • Zatwierdź nowy kod.

Najtrudniejszy jest pierwszy etap, ponieważ może wyglądać inaczej w przypadku poszczególnych urządzeń. Może to wymagać np. wprowadzenia konkretnej kombinacji cyfr lub naciśnięcia kilkukrotnie przycisku kluczyka.

Jak zmienić kod w domofonie w bloku?

Również w bloku może zajść potrzeba zmiany kodu. Przykładowo wyprowadził się od Ciebie kłopotliwy współlokator lub wynajmujesz mieszkanie nowym lokatorom.

Zmiana kodu w niektórych domofonach w bloku jest możliwa samodzielnie. Tutaj należy szukać instrukcji dotyczących poszczególnych modeli domofonów. Proces najczęściej przebiega podobnie, jak w poprzednim scenariuszu, tylko najpierw trzeba wybrać numer mieszkania.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że w niektórych modelach kod do domofonu może zostać zresetowany do domyślnego np. na skutek awarii, braku zasilania, czy też  podczas modernizacji systemu.

Dlatego gdy chcesz zmienić kod w domofonie w bloku, to poproś o pomoc administratora. On będzie w stanie zmienić kod dostępu na stałe. Ponadto w przypadku niektórych domofonów niezbędna jest wizyta serwisanta, ponieważ nie da się zmienić kodu zamka, poprzez naciskanie przycisków i wprowadzanie ręcznie zmian.

Podsumowanie - jak zmienić kod w domofonie?

Zestawy domofonowe to doskonały sposób na zabezpieczenie nieruchomości. Pozwalają otwierać drzwi i dostać się do klatki poprzez wprowadzenie unikalnego kodu. To świetna alternatywa dla tradycyjnych kluczy.

Żeby zmienić kod do domofonu w bloku, najlepiej poprosić o pomoc administratora budynku. W domach jednorodzinnych poszukaj instrukcji lub skontaktuj się z serwisem. A jeśli szukasz sprawdzonych produktów, to sprawdź nasz domofony sklep. W naszej ofercie znajdziesz m.in. zestawy wideodomofonowe. Zobacz także nasz poradnik: jaki domofon wybrać do mieszkania w bloku.

Zapewniamy także serwis dla domofonów marki Bticino. Zajmujemy się serwisem, edycją listy lokatorów i kodów dostępowych. Dlatego jeśli potrzebujesz wsparcia i obsługi serwisowej, to skontaktuj się z nami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 667 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
polecam w 100%
2024-03-25
POLECA Super przebieg całości > od pierwszego kontaktu aż do otrzymania zamówionego towaru (
pixel