Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 1 500,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Monitoring domu - jakie kamery wybrać do monitorowania posesji?

2022-11-16
Monitoring domu - jakie kamery wybrać do monitorowania posesji?

Chcąc zabezpieczyć swój dobytek, warto zainwestować w monitoring domu. Pozostają pytania, jakie kamery do monitoringu posesji i domu wybrać? Na co zwrócić uwagę? Czym różnią się modele, które będą używane wewnątrz i na zewnątrz budynku?

O czym pamiętać planując monitoring posesji?

Wybierając urządzenia do monitoringu, zastanów się, po co kupujesz kamery. Chcesz obserwować kluczowe miejsca posesji np. garaż i wejście, czy może całe podwórko? Od tego zależy ile kamer oraz jakiej jakości będziesz potrzebować, a to z kolei pozwoli oszacować, ile kosztuje założenie monitoringu w domu jednorodzinnym i na posesji.

Ponadto planując monitoring, należy pamiętać, żeby nagrywał on tylko obszar posesji – rejestrowanie np. podwórka sąsiada jest nielegalne.

Jakie kamery do monitoringu zewnętrznego domu z nagrywaniem?

Wybierając kamery do monitoringu zewnętrznego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów:

  • Odporność na warunki atmosferycznekamery do monitoringu zewnętrznego powinny działać dobrze w czasie deszczu, śniegu, być odporne na mrozy.
  • Nagrywanie po zmroku – w domowych rozwiązaniach najczęściej wykorzystuje się promienniki podczerwieni.
  • Jakość obrazu – zakładając monitoring posesji, trzeba postawić na urządzenia w rozdzielczości co najmniej Full HD.
  • Efektywny zasięg nagrywania – należy sprawdzić jak kamera przed dom radzi sobie z odległymi sceneriami (także po zmroku).

Wybierając kamery, istotny jest także rodzaj łączności. Jednak to na tyle ważny aspekt, że poświęciliśmy mu osobną sekcję.

Monitoring domu – jaki wybrać rodzaj łączności? Kamery przewodowe i bezprzewodowe

Dzisiaj standardem jest łączność bezprzewodowa. Wykorzystuje się Rejestratory do kamer IP, które dają zdalny podgląd z kamery nawet ze smarftona. Dodatkowo nowoczesne urządzenia do monitoringu pozwalają wysłać np. alert o tym, gdy urządzenie wykryje ruch.

Zarzuty wobec technologii IP są najczęściej dwa. Pierwszym są opóźnienia, co w przypadku monitoringu domowego nie ma kluczowego znaczenia. Natomiast drugim jest bezpieczeństwo – w sieci można znaleźć wiele nagrań, gdy ktoś włamał się do niskiej jakości kamer IP i miał podgląd np. na to, co dzieje się na posesji. Dlatego warto wybierać urządzenia od sprawdzonych dostawców i zadbać o odpowiednią konfigurację sprzętu.

Podsumowanie – jaki monitoring do domu jednorodzinnego?

W tym artykule odpowiedzieliśmy na pytanie jakie kamery do monitoringu domu i podwórka wybrać. Planując kamery na posesji, trzeba postawić na urządzenia dostosowane do pracy na zewnątrz, odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Należy także wybrać urządzenia, które dobrze nagrywają w nocy – najlepiej wybrać modele z promiennikiem podczerwieni.

Koniecznie sprawdź także akcesoria do monitoringu, które pozwolą Ci wygodnie zamontować kamery. Pamiętaj o odpowiednim umiejscowieniu kamer, tak żeby obejmowały tylko twoją posesję i nie nagrywały terenu sąsiada. W naszym sklepie znajdziesz również wideodomofony Bitcino.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 644 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-18
Błyskawiczna realizacja zamówienia. Bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą. Chętny do pomocy i doradztwa.
2024-02-14
Bardzo szybko, dobrze zapakowane, wszystko ok
pixel