Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 1 500,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak sterować inteligentnym domem z Legrand Netatmo?

2021-09-02
Jak sterować inteligentnym domem z Legrand Netatmo?

Kiedy zdecydujemy się na instalację inteligentnych elementów, pozostaje nam do opanowania sterowanie domem. Wbrew pozorom jest ono niezwykle łatwe i przystępne dla wszystkich użytkowników. Smart Home Legrand Netatmo to system, który gwarantuje maksymalne zwiększenie komfortu oraz bezpieczeństwa we własnym domu. Dodatkowo zarówno na etapie instalacji, jak i obsługi jest nastawiony na użytkownika. Dzięki temu korzystać z niego może każdy! Jak odbywa się sterowanie inteligentnym domem? Jakie funkcje oferuje Smart Home Legrand Netatmo? Co musisz na ten temat wiedzieć, zanim zdecydujesz się na instalację urządzeń? Zapraszamy do lektury!

 

 

Elementy inteligentnego domu – czym będziesz sterować?

Na inteligentne sterowanie domem składa się na ogół wiele elementów. System Legrand Netatmo pozwala na znaczne rozbudowanie swojego Smart Home. Gaszenie światła bez wstawania z kanapy, czy automatyczne podnoszenie się rolet zewnętrznych o poranku to tylko niektóre z udogodnień, które możesz zaprogramować. W jego skład wchodzą elementy zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. Przykładowy system Smart Dom może obejmować:

  • zestaw startowy Netatmo,
  • gniazdo connected,
  • łącznik bezprzewodowy dzień/noc,
  • łączniki connected oświetlenia i łączniki rolet.

 

Posiadając te elementy, będziesz mógł zaprogramować budzenie się i zasypianie urządzeń w swoim domu – łącznik dzień/noc. Pozwoli Ci to także na inteligentne sterowanie roletami oraz oświetleniem. Powyżej opisany jest zestaw startowy Netatmo. Jeśli jednak chcesz, możesz swój system dodatkowo rozbudować. Dzięki temu będziesz mógł także np. inteligentnie sterować ogrzewaniem, czy kontrolować dostęp do posesji.

 

Inteligentne sterowanie domem – jak się odbywa?

Inteligentny dom pozwala na sterowanie stacjonarne oraz zdalne. Możesz więc obsługiwać urządzenia, zarówno będąc na miejscu w domu, jak i z dowolnego miejsca na świecie. Daje to niebywałą wygodę, a także pozwala zadbać o bezpieczeństwo. System Smart Dom od Legrand Netatmo i możliwości, które zapewnia zdalne sterowanie sprawiają, że już nigdy nie będziesz musiał martwić się, czy światła zostały wieczorem zgaszone lub odłączyłeś żelazko przed wyjściem. Wszystko to sprawdzić będziesz mógł z poziomu aplikacji na smartfona!

Warto również zwrócić uwagę na montaż całego systemu. Podobnie, jak jego obsługa, jest niesamowicie łatwy. Nie wymaga kucia w ścianach, czy rozkładania dodatkowych kabli. Moduły są kompatybilne z puszkami o standardowej głębokości 40 mm. Na inteligentny dom obsługujący ogrzewanie, oświetlenie, czy rolety, może więc zdecydować się każdy – zarówno na etapie budowy, jak i w ukończonym oraz zamieszkałym już budynku. Ponadto gotowe zestawy do montażu Netatmo możesz zamówić z naszego sklepu internetowego!

 

Inteligentny dom – sterowanie za pomocą aplikacji Home + Control

Inteligentny dom pozwala na sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, czy roletami z poziomu smartfona. Jest to rozwiązanie na miarę XXI wieku! Praktycznie każdy posiada dziś telefon tego typu, więc nie sprawia to żadnych utrudnień. Sterowanie domem odbywa się za pomocą aplikacji Home + Control. Aplikacja jest kompatybilna z asystentem głosowym Apple Siri, Google Assistant oraz Amazon Alexa. Daje ona możliwość zaprogramowania dowolnego scenariusza przez użytkownika. Możecie więc przykładowo wprowadzić scenariusze:

  • dzień/noc,
  • wyjście/powrót,
  • wakacje.

 

Możliwości jest naprawdę wiele! Każdy użytkownik może dopasować Smart Home i sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, czy roletami do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu światła będą włączać się, przyciemniać i gasnąć zgodnie z Twoim trybem życia. Ogrzewanie będzie włączać się chwile przed Twoim wyjściem z łóżka, a o poranku w kuchni może powitać Cię grające ulubioną muzykę radio. Z Legrand Netatmo Twój dom może zmienić się w dom przyszłości już dziś!

Podsumowanie

Inteligentne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, czy urządzeniami w domu to rozwiązanie, które znacznie podniesie komfort Twojego życia. Pozwoli Ci skupiać się jedynie na przyjemności przebywania w domu, bez konieczności martwienia się o tak przyziemne sprawy, jak włączenie czy wyłączenie oświetlenia. Opisane powyżej inteligentne rozwiązania dostępne są w dwóch seriach: Valena Life with Netatmo oraz Valena Allure with Netatmo. Możesz więc wybrać tę, która najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby. Znajdziesz je w sklepie internetowym HIMP w atrakcyjnych cenach! Stwórz Smart Dom z Legrand Netatmo i ciesz się wygodą każdego dnia!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

Celiane with Netatmo Legrand 067700 - zestaw startowy podstawowy (gniazdo control, łącznik bezprzewodowy wyjście/powrót) BIAŁY

Celiane with Netatmo Legrand 067700 - zestaw startowy podstawowy (gniazdo control, łącznik bezprzewodowy wyjście/powrót) BIAŁY

547,60 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 547,60 zł/1szt.Cena regularna 608,47 zł brutto/1szt.
Valena allure with Netatmo Legrand 752595 - zestaw startowy podstawowy (gniazdo control, łącznik bezprzewodowy wyjście/powrót) BIAŁY

Valena allure with Netatmo Legrand 752595 - zestaw startowy podstawowy (gniazdo control, łącznik bezprzewodowy wyjście/powrót) BIAŁY

547,60 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 547,60 zł/1szt.Cena regularna 608,47 zł brutto/1szt.
Celiane with Netatmo Legrand 064890 - zestaw startowy podstawowy (gniazdo control, łącznik bezprzewodowy wyjście/powrót) GRAFITOWY

Celiane with Netatmo Legrand 064890 - zestaw startowy podstawowy (gniazdo control, łącznik bezprzewodowy wyjście/powrót) GRAFITOWY

575,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 575,00 zł/1szt.Cena regularna 638,90 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 677 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Swietnie, bardzo dziękuję za proaktywny telefon, dzięki któremu mogłem zmienić element zamówienia na podobny z szybką dostawą. Doceniam, dziękuję.
2024-05-06
Bardzo szybka transakcja, polecam sprzedającego.
pixel