Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 1 500,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Inteligentny czujnik dymu Legrand NETATMO

2021-10-15
Inteligentny czujnik dymu Legrand NETATMO

 

 

 

Inteligentny czujnik dymu – czyli nieustanna ochrona Twojego domu na najwyższym poziomie

 

 

 

 

Każdy z nas chce się czuć bezpiecznie w swoim domu. Czujnik dymu produkt, którego zakup i montaż eliminuje jedno z typowych zagrożeń dla życia domowników. Na rynku znajduje się obecnie ogromna liczba urządzeń tego typu. Na szczególną uwagę zasługuje inteligentny czujnik dymu Netatmo firmy Legrand. Jak działa to urządzenie? Jakie funkcje oferuje? Wszystkie informacje na temat czujnika dymu Netatmo znajdziecie poniżej. 

 

Zasada działania inteligentnego czujnika dymu Netatmo firmy Legrand

Inteligentny Czujnik Dymu Netatmo firmy Legrand należy do grupy czujników fotoelektrycznych (inaczej optycznych), czyli takich, których zasada działania opiera się na reakcji na produkty spalania powodujące osłabienie lub rozproszenie światła w zakresie widma podczerwonego. W sytuacji wykrycia pożaru wspomniany wyżej czujnik wysyła ostrzeżenie bezpośrednio na smartfona, dzięki czemu możliwe jest natychmiastowe podjęcie koniecznych działań nawet wtedy, gdy właściciel przebywa poza terenem swojej posiadłości. To właśnie dzięki funkcji wysyłania powiadomień w czasie rzeczywistym czujnik ten zyskał miano inteligentnego urządzenia.

Inteligentny czujnik dymu Netatmo jest ponadto urządzeniem bezprzewodowym. Z tego względu jego instalacja jest zupełnie bezproblemowa. Wystarczy jedynie zamontować go na suficie oraz pobrać specjalną aplikację. W celu uzyskania jak największej skuteczności najlepiej jest zainstalować inteligentny czujnik dymu we wszystkich sypialniach oraz na korytarzu. Ogromną zaletą opisywanego urządzenia jest fakt, iż do działania nie potrzebuje ono specjalnej centralki zarządzającej całym domem. Tak niewiele potrzeba więc, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz bliskim.

Jakie jeszcze zalety posiada inteligentny czujnik dymu Netatmo firmy Legrand?

W przypadku czujników dymu bardzo istotne jest, aby alarm był bardzo dobrze słyszalny oraz by był w stanie obudzić nawet największego śpiocha. Dlatego też inteligentny czujnik dymu Netatmo charakteryzuje 85-decybelowy alarm akustyczny po wykryciu dymu. Bardzo częstym zjawiskiem w przypadku czujników dymu są fałszywe alarmy. Mogą mieć miejsce przykładowo na skutek przypalenia potrawy podczas gotowania. Na szczęście w takich sytuacjach możliwe jest szybkie wyciszenie alarmu inteligentnego czujnika dymu Netatmo za pomocą smartfona i aplikacji.

Kolejną zaletą czujnika firmy Legrand jest długi okres pracy baterii. Umożliwiają one jego nieustanną pracę nawet przez 10 lat. W sytuacji dużego zużycia baterii na smartfon zostanie wysłane powiadomienie, co umożliwi ich szybką wymianę. Inteligentny czujnik dymu stale kontroluje również sprawność mechanizmu wykrywania dymu. Aplikacja na smartfonie pozwala także na ustawienie przypomnienia o konieczności przetestowania inteligentnego czujnika dymu. Dzięki tym funkcjom możemy być pewni, że urządzenie to nie zawiedzie nas w sytuacji zagrożenia.

Opisywany czujnik wyposażony jest ponadto w diodę LED, która nieustannie informuje o statusie tego urządzenia. Produkt ten nosi miano inteligentnego urządzenia również ze względu na technologię Bluetooth Low Energy (BLE), która umożliwia zdalną obsługę funkcji Hush oraz współpracę z zestawem HomeKit. Poszukujesz czujnika dymu do swojego domu? Inteligentny czujnik Netatmo z pewnością jest w stanie spełnić wszystkie Twoje oczekiwania!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

Inteligentny czujnik dymu NETATMO

Inteligentny czujnik dymu NETATMO

422,10 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 349,00 zł/1szt.Cena regularna 469,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 644 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-14
Bardzo szybko, dobrze zapakowane, wszystko ok
2024-01-17
Bardzo polecam sklep. Super szybka i fachowa obsługa. Konsultant bardzo dobrze zna się na asortymencie i pozwolił szybko wybrać najlepsze rozwiązanie. Towar w 100% spełniał moje oczekiwania. Na pewno jeszcze nie raz skorzystam.
pixel