Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 1 500,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Inteligentne sterowanie roletami

2020-10-16
Inteligentne sterowanie roletamiSterujesz roletami w swoim domu za pomocą pilota? Od dziś możesz dzięki inteligentnemu domowi

Od dawna istnieją rolety z napędem, które można samodzielnie podnosić i opuszczać, naciskając przełącznik. Dziś dzięki technologiom dla Smart Home możliwe jest sterowanie roletami w domu za pomocą pilota. Oto przydatny przewodnik, aby dowiedzieć się, jak to zrobić i poprawić komfort w domu.

Zdalne sterowanie roletami domowymi: do czego służy?

Do zdalnego sterowania roletami w Twoim domu potrzebujesz dwóch elemrntów:

 • inteligentny przełącznik do rolet, które należy stosować do każdej rolety, które chcesz sterować zdalnie;
 • Gniazdo z bramą WiFi, która jest ogólnie polecenia dla wszystkich inteligentnych elementów domu. Oprócz komunikacji z poszczególnymi elementami, jest podłączony do routera i umożliwia sterowanie inteligentnym domem poprzez sieć bezprzewodową.

Jeśli chcesz mieć możliwość skorzystania ze wszystkich funkcji zdalnych oferowanych przez inteligentne polecenia, takich jak ustawianie scenariuszy, które pozwalają na jednoczesne sterowanie oświetleniem i roletami, musisz również zainstalować polecenie scenariusza .
Zalety

Posiadanie rolet elektrycznych, którymi można sterować również zdalnie, ma kilka zalet, którymi są:

 • redukcja kosztów ogrzewania zimą dzięki mniejszej utracie ciepła;
 • dom zawsze chłodny latem , dzięki możliwości zamykania okiennic o każdej porze dnia;
 • zmniejszenie ryzyka włamania , aw konsekwencji zwiększenie bezpieczeństwa;
 • wydłużenie żywotności opraw.

Jak sterujesz roletami ze smartfona?

Sterowanie roletami ze smartfona jest bardzo proste i pozwala na pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoim domu, gdziekolwiek jesteś.

Po zainstalowaniu wszystkich poleceń, które pozwalają sterować roletami, pozostaje tylko pobrać plik Aplikacja Home + Control na iOs lub Android, czyli narzędzie umożliwiające zdalne zarządzanie inteligentnym domem .


Po
zainstalowaniu go na Androidzie musisz wykonać następujące kroki:

 • utworzyć konto użytkownika;
 • Zaloguj sie;
 • wybierz gamę Legrand Netatmo;
 • naciśnij przycisk pośrodku bramki, aż zaświeci się zielone światło;
 • wybierz domową sieć bezprzewodową, aby automatycznie połączyć Bramkę;
 • uruchom konfigurację systemu i nadaj domowi nazwę.

 

Jeśli z drugiej strony korzystasz z aplikacji iOs , musisz powtórzyć te same kroki, aby zarejestrować konto i wybrać zakres Legrand Netatmo, po czym musisz oprawić lub wpisać kod zestawu domowego na bramce, aby powiązać go z 'app. Następnie podłączone urządzenia w każdym pomieszczeniu muszą być kolejno skojarzone.

Po skojarzeniu wszystkich urządzeń, w tym rolet, będzie można je indywidualnie sterować i zarządzać poziomem otwarcia .

Możliwe jest również użycie jednego z gotowych scenariuszy lub utworzenie jednego lub więcej niestandardowych scenariuszy (można ustawić 8 różnych scenariuszy), aby działały w połączeniu z innymi podłączonymi urządzeniami, takimi jak punkty świetlne. Na przykład możesz zdecydować o wyłączeniu światła i zamknięciu okiennic każdego wieczoru o tej samej porze; lub możesz wybrać, aby wszystkie okiennice były otwarte o określonej porze dnia. 

Steruj roletami za pomocą Google Home

 

Aby sterować roletami za pomocą Google Home, musisz najpierw pobrać aplikację Google Home ze Sklepu Play i połączyć ją z kontem Home + Control. Następnie musisz dodać i dostosować swój dom.

W tym momencie wszystkimi inteligentnymi urządzeniami w domu, w tym przełącznikami rolet elektrycznych, można sterować po prostu za pomocą polecenia głosowego.

Steruj roletami z Alexą

 

Aby zarządzać roletami w domu za pomocą Alexy, należy użyć umiejętności Amazon „Bticino Home + Control” . Dzięki niemu możliwe jest sterowanie wszystkimi podłączonymi gniazdami i przełącznikami za pomocą Alexy, z wyjątkiem termostatu Bticino Smarther.

Aby móc sterować roletami za pomocą Alexy, należy połączyć konto utworzone dla aplikacji Home + Control z kontem Amazon , wyszukać w sklepie Amazon bezpłatną umiejętność „Bticino Home + Control” i kliknąć przycisk „Aktywuj”.

Po wprowadzeniu tych samych poświadczeń, których używasz do uzyskania dostępu do aplikacji Home + Control, możesz użyć poleceń głosowych Alexy, aby sterować podłączonymi roletami.


Czy można sterować wszystkimi roletami?

Tak, istnieje możliwość sterowania wszystkimi roletami pod warunkiem, że roleta jest wyposażona w mechaniczny lub elektroniczny wyłącznik krańcowy sterowany przewodowym łącznikiem roletowym (max moc 500 VA) i każda z nich jest podłączona do inteligentnego wyłącznika rolet .

 

Po zainstalowaniu wszystkich przełączników wystarczy użyć polecenia scenariusza, aby otworzyć i zamknąć wszystkie rolety w tym samym czasie, korzystając z gotowych scenariuszy lub tworząc nowe.

Łatwe, prawda?


Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 667 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Bardzo szybka transakcja, polecam sprzedającego.
2024-03-25
POLECA Super przebieg całości > od pierwszego kontaktu aż do otrzymania zamówionego towaru (
pixel