Jak działa wideodomofon bezprzewodowy
Jak działa wideodomofon? Pytanie to pojawia się, gdy chcemy zapewnić sobie najnowocześniejsze urządzenia, które będą gwarancją bezpieczeństwa. Kiedy zaczynamy wyposażać nasz dom w system kontroli dostępu oraz inne rozwiązania technologiczne, szukamy najlepszych dla nas opcji. Wideodomofon to z pewnością jedna z nich. Dostarczany przez niego obraz w formie video zapewnia nie tylko większą wygodę użytkowania, ale i lepszą kontrolę osób, które chcą wejść na posesję. Stale rozwijający się rynek oraz nowinki technologiczne sprawiają, że czasem trudno jest znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie. Jakie urządzenia mamy więc do wyboru? Jak działa wideodomofon bezprzewodowy, a jak wersja przewodowa?
Rodzaje wideodomofonów
Stały rozwój technologii oraz rosnące zainteresowanie wideodomofonami sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń. Mają one dodatkowe funkcje lub działają na innych zasadach. Wśród najpopularniejszych opcji do wyboru mamy:
- wideodomofon bezprzewodowy,
- wideodomofon przewodowy,
- wideodomofon analogowy,
- wideodomofon IP.
Różnią się one sposobem przesyłu danych oraz możliwością rozbudowy o kolejne panele. Nowocześniejsze modele polecane są dla tych, którzy chcą stworzyć inteligentny dom. Niektóre wideodomofony bezprzewodowe WiFi z łatwością połączysz z takim systemem.
Wideodomofony bezprzewodowe – styl i elegancja
Czas jednak zapoznać się z modelami bezprzewodowymi. Jak działa wideodomofon bezprzewodowy? Czym odróżnia się od wersji przewodowych? Warto zacząć od tego, że urządzenia tego typu są niezwykle nowoczesne. Zastosowane w nich rozwiązania nie tylko pozwalają na bezprzewodowy odbiór przesyłu obrazu i dźwięku na dużej odległości, ale także dają możliwość podłączenia ich do domowego WiFi. Tym samym mogą stać się częścią systemu inteligentnego domu. Bezprzewodowa automatyka cyfrowa to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które ułatwia codzienne funkcjonowanie. Wideodomofony bezprzewodowe to modele eleganckie i stylowe. Z łatwością dopasujesz je do wnętrza w każdym stylu. Ich ponadczasowy design łączy w sobie klasyczne linie i kolory z nowoczesnymi technologiami.
Jak podłączyć wideodomofon bezprzewodowy?
Zanim przejdziemy do wyjaśnienia, na czym polega montaż wideodomofonu, warto poznać urządzenia, które składają się na taki system. Są to:
- panel wewnętrzny z monitorem i głośnikiem,
- panel zewnętrzny z kamerą i głośnikiem,
- akcesoria do wideodomofonów jak np. słuchawka, czy dodatkowy ekran.
Instalacja wideodomofonu bezprzewodowego nie jest tak łatwa, jak mogłoby się to wydawać. Wbrew pozorom i w tym przypadku potrzebne jest doprowadzenie do furtki lub bramy przewodu. Choć przesył obrazu i dźwięku pomiędzy panelami może odbywać się bezprzewodowo, konieczne jest podłączenie do prądu mechanizmu otwierania. Musisz o tym pamiętać, jeśli obecnie nie ma założonego dzwonka lub innego systemu, który również potrzebuje energii elektrycznej. Na zewnątrz montuje się również panel zewnętrzny z głośnikiem i przyciskiem służącym do dzwonienia. Panel wewnętrzny natomiast będzie znajdował się wewnątrz domu. Najczęściej na ścianie lub podstawce biurkowej. Jeśli chcesz rozbudować swój system o dodatkowe elementy, wybierz domofon bezprzewodowy z funkcją WiFi. Pozwoli Ci ona na podłączenie innych urządzeń, a także możliwość obsługi systemu kontroli dostępu do posesji za pomocą aplikacji na smartfonie.
Jak działa wideodomofon bezprzewodowy?
Wideodomofon bezprzewodowy i to, jak działa, opiera się na przesyle danych za pomocą fal radiowych. Przesył obrazu jest tutaj jednokierunkowy, dźwięku natomiast dwukierunkowy. W ten sposób powstaje połączenie pomiędzy panelem zewnętrznym i wewnętrznym. Warto jednak pamiętać, że takie działanie możliwe jest na odległości maksymalnie 50 metrów. Jeśli więc w Twoim domu furtka znajduje się dalej, system ten raczej nie będzie najlepszym wyborem. Ponadto bezprzewodowy przesył danych może zostać zakłócony. Jest podatny zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i celowe przechwycenie sygnału. Z drugiej strony jednak, jego instalacja wymaga doprowadzenia jedynie prądu do mechanizmu otwierania bramy czy furtki. Tym samym nie wiąże się z prowadzeniem dodatkowych kabli przez całą posesję, jak w przypadku wideodomofonu przewodowego.
Wideodomofon bez kabli – dla kogo?
Jeśli wiemy już, jak działa wideodomofon bezprzewodowy i z czym wiąże się jego instalacja, możemy zdecydować, czy jest to najlepsze dla nas rozwiązanie. Jeśli obecnie do Twojej furtki lub bramy doprowadzony jest prąd, a nie chcesz rozkopywać działki i przewiercać murów dla kolejnego kabla, opcja ta okaże się korzystna. Choć system ten nie jest niezawodny, dobrej jakości sprzęt i prawidłowy montaż zapewnią Ci satysfakcjonujące działanie urządzeń. Warto jednak zdecydować się na cenioną markę, a także solidnych fachowców. Dzięki temu dostaniesz gwarancję wyboru opcji najlepszej z dostępnych. Zarówno jako urządzenia przewodowe, jak i bezprzewodowe doskonale sprawdzają się wideodomofony Bticino. Ten ceniony na rynku producent oferuje najwyższej jakości urządzenia oraz nowoczesne technologie. Sprawdź je w naszym sklepie online!
Podsumowanie
Wideodomofony bezprzewodowe to dobre rozwiązanie, jeśli nie mamy możliwości założenia urządzeń przewodowych. Choć jakość ich funkcjonowania nie zawsze jest perfekcyjna, zapewnią one skuteczną kontrolę dostępu oraz bezpieczeństwo. Warto jednak postawić na urządzenia sprawdzonego producenta jak Bticino.