Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 1 500,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Czym kierować się przy wyborze wideodomofonów wielorodzinnych?

2022-10-27
Czym kierować się przy wyborze wideodomofonów wielorodzinnych?

W nowoczesnym budownictwie stosowane są rozwiązania, które wspierają bezpieczeństwo mieszkańców. Jednym z nich jest wideodomofon dwurodzinny lub wielorodzinny, będący połączeniem tradycyjnego domofonu i cyfrowej technologii. Podczas projektowania bloków mieszkalnych oraz domów jedno i wielorodzinnych, na przykład wciąż popularnych bliźniaków, warto uwzględnić właśnie tę formę kontroli dostępu do budynku. Dlaczego?

Wideodomofony dwurodzinne i wielorodzinne to sposób na zabezpieczenie lokatorów oraz mienia, uzupełnienie stosowanych już systemów alarmowych i sprawną kontrolę tego, kto wchodzi na teren danego budynku. Na rynku istnieje dziś wiele systemów dostępu, czym kierować się przy wyborze rozwiązania dla siebie? My polecamy wideodomofony Bticino przewyższające technologią tradycyjne domofony dwurodzinne lub domofony wielorodzinne, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wyłącznie głosowa weryfikacja osób nas odwiedzających jest niewystarczająca. Gotowe do montażu natynkowego lub podtynkowego zestawy wideodomofonowe Bticino, zawierają wszystkie niezbędne do instalacji elementy oraz są intuicyjne w użytkowaniu.

Wideodomofon dwurodzinny – charakterystyka i sposób działania

Domofony cyfrowe, dzięki obecności kamer i ekranów, pozwalają zobaczyć, kto nas odwiedził, czyli od razu możemy zweryfikować tożsamość gościa. Wideodomofon wielorodzinny to cenny dodatek do tak zwanych inteligentnych domów, gdyż umożliwia sterowanie systemem z poziomu smartfona. Wideofony dwurodzinne przekazują do wnętrza budynku obraz z kamery umieszczonej przy drzwiach wejściowych. W ten sposób mamy możliwość weryfikacji, czy dana osoba jest tym, za kogo się podaje. Mają też funkcję zdalnego otwierania drzwi do klatki schodowej, co jest przydatne, gdy nie ma nas w domu, a ktoś niespodziewanie nas odwiedzi i nie chcemy, aby czekał na dworze. Tego typu systemy mogą rejestrować nagrania i rozmowy, które w dobie oszustw i wyłudzeń, stają się często ważnym materiałem dowodowym dla policji. Wszystkie pliki przechowywane są w chmurze, do której mamy stały dostęp. Domofony z odpowiednim modułem przekierowują rozmowy na telefon, dzięki czemu możemy rozmawiać z odwiedzającą nas osobą bez konieczności bycia na miejscu.

Ich zaletą jest też zdecydowanie mniejsza ilość okablowania koniecznego do montażu, gdyż poza zasilaniem, wymagają jednego przewodu, który przesyła wysokiej jakości obraz i dźwięk. Z kolei wideodomofon bezprzewodowy dwurodzinny staje się cennym uzupełnieniem monitoringu, zwłaszcza jeśli kamera ma duży zasięg, a system wyposażony został w czujniki ruchu. Coraz popularniejsze są też domofony dwurodzinne z interkomem, gdzie istnieje możliwość skontaktowania się z pozostałymi lokatorami bez wiedzy osoby stojącej przed drzwiami wejściowymi.

Czym kierować się przy zakupie wideodomofonów wielorodzinnych?

Warto zwrócić uwagę na jakość obrazu, która powinna być wysoka niezależnie od panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Ważny jest rodzaj wyświetlacza, abyśmy mogli komfortowo korzystać z urządzenia na co dzień. Popularnością cieszą się ekrany dotykowe, kolorowe, z menu w języku polskim i podświetleniem. Coraz częściej wybierane są systemy z zestawem głośnomówiącym i możliwością sterowania za pomocą komend głosowych, czytnikami kart i brelokami ułatwiającymi szybkie otwieranie drzwi. Z pewnością warto wybierać modele wykorzystujące technologię bezprzewodową i mające moduły Wi-Fi czy GSM.

Jakie wideodomofony polecamy?

Domofony dwurodzinne, które warto rozważyć podczas projektowania lub wykańczania domów to między innymi zestaw wideodomofonowy Bticino Classe 100X, który można odpowiednio skonfigurować dla jedno lub dwurodzinnego budynku i który skutecznie chroni posiadłość przed niepowołanymi osobami. Bticino 363911B wyposażony jest w szerokokątną kamerę i czytnik zbliżeniowy RFID, a dodatkowo w zestawie znajduje się komplet breloków dla użytkowników. Zestaw wideodomofonowy z WiFi Classe 300X w antracytowym kolorze lub zestaw wideodomofonowy Bticino Classe 300X w bieli uzupełnią systemy kontroli dostępu, wykorzystując do tego moduł głośnomówiący, Wi-Fi, ekran dotykowy, pętlę indukcyjną i funkcję sekretarki, która przydaje się podczas nagrywania audio lub video podczas naszej nieobecności. Z kolei domofony do bloku wyposażone są w panele wewnętrzne do instalacji w każdym lokalu oraz umożliwiają obsługę domofonu z każdego miejsca w mieszkaniu. To wygodne rozwiązanie dla osób starszych lub niepełnosprawnych, które nie będą musiały podchodzić do drzwi za każdym razem, gdy ktoś zadzwoni.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 678 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Zamówienie zrealizowane szybko sprawnie i bez problemów. Fachowe doradztwo. Polecam .
2024-04-16
Gorąco polecam. Pełen profesjonalizm.
pixel